MENU MENU
Načítám...
CZ DE EN
Zpět
Zpět

Návody

Návod k ošetřování povrchu nábytku

 

Návod k ošetřování povrchu olejovaného nábytku

Na plochách jsou použity přibarvené šelakové základy a následně je plocha dokončena olejovou politurou. Tím je dosažen požadovaný vzhledový efekt a poskytnuta dřevu základní ochrana proti nečistotě a vlhkosti. Plochy jsou po velmi krátkou dobu odolné proti vodě a jiným tekutinám (cca 1 minutu). Nejsou odolné proti páře.

Normální čistění lze provádět hadříkem jemně zvlhčeným na vlhkost odpovídající vlhkosti lidské ruky velmi slabou mýdlovou vodou. (Lze použít i tekuté mýdlo cca 3 kapky na šálek vody). Doporučujeme použít měkký hadřík z materiálu nepouštějícího vlákna, například flísové utěrky. V žádném případě se nesmí použít koncentrovaný nebo abrazivní čisticí prostředek (čistící pasty, kaše, prášky a jiné látky schopné poškrabat plochu).

Pro oživení a ošetření opotřebených ploch nábytku se doporučuje vosko-olejová politura (výrobce používá olej B 402-05 od Fy 3H Hiddenhausen SRN). Ta se nanese slabě hadříkem a po minutách se přebytek setře suchým flanelovým hadříkem až do dosažení rovnoměrně matné plochy. Pokud jsou na ploše skvrny, rýhy a podobně je možno je opravit pouze obroušením až na dřevo a novým nánosem šelaku a oleje.

 

Návod k ošetřování povrchu nábytku vyrobeného z lamina

(jedná se o desky z třísek, pojených formaldehydovou pryskyřicí, plošně lisované, s povrchovou úpravou laminováním dekorativní folií)

Prach z nábytku odstraňte čistou měkkou prachovkou, která nemá brusné účinky.

Čistění provádějte běžnými saponátovými prostředky s následným vytřením do sucha.

Mějte na paměti, že nejproblematičtější místo je spoj mezi deskou a hranou nebo deskou a nehraněnými částmi nábytku, zejména ze spodní strany, která stojí na podlaze. V případě, že se Vám dostane voda na tento spoj, je nutné ji co nejrychleji vytřít hadříkem do sucha a vysušit.

Výrobek nečistěte abrazivními prostředky (brusné a leštící pasty, prášky a jiné látky schopné poškrábat plochu), organickými rozpouštědly, či jinými agresivními chemikáliemi. Nejste-li si jisti vhodností čisticího prostředku, pak jej neaplikujte nebo jej nejprve vyzkoušejte na méně viditelném místě!!!

Výrobek nevystavujte dlouhodobému působení vody ani vodních par, sálavého tepla a přímého slunečního tepla a UV záření.

Záruka se nevztahuje na vady výrobku, které vznikly běžným opotřebením, nevhodným uskladněním, vlastní přepravou, manipulací, neodbornou montáží u spotřebitele a nesprávným používáním.

Záruka se nevztahuje na silikonové a akrylové spoje.

 

Návod k ošetřování povrchu nábytku vyrobeného z lamina s matným povrchem

K čištění použijte vždy měkkou utěrku, popř. aby použitá čistící utěrka byla vlhká

V žádném případě by neměly být používány ostré čistící prostředky/prášky, ocelová vlna, leštící prostředky, prací prostředky, nábytkové čisticí prostředky, bělící prostředky, čisticí prostředky se silnými kyselinami a parní čistící přístroje, neboť tyto, jakož i příliš drsné utěrky nebo čistící houbičky s drsnými stranami - způsobují při příliš intenzivním tření nebo drhnutí na povrchu lesklé stopy popř. lesklá místa, která znamenají poškození této povrchové plochy.

 

Návod k ošetřování povrchu lakovaného nábytku

K odstranění prachu a lehkého znečistění nábytku použijte hadřík z materiálu nepouštějícího vlákna (např. bavlněného, lněného, nebo z jelenice) navlhčeného velmi slabě vodou s několika kapkami čirého saponátu na nádobí na vlhkost odpovídající vlhkosti lidské ruky. Ošetřovanou plochu nábytku lehce, nikoliv však až do mokra otřete a okamžitě poté vytřete nábytek do sucha suchým hadříkem.

Při vytírání matných ploch nepoužívejte silný tlak na hadřík, jinak by mohlo dojít k nevratnému vyleštění ploch nábytku.

Při silnějším znečistění lze použít větší množství saponátu, nikoliv však koncentrovaného. Nábytek musí být ošetřován bez použití tlaku a následně očištěn hadříkem s čistou vodou. Ta musí být okamžitě setřena suchým hadříkem.

U dokončení nábytku na otevřené póry je třeba zejména odstranit vlhkost z pórů, vytřením suchým hadříkem tahy ve směru pórů.

Při použití ostatních komerčních prostředků na čistění nábytku je nutno dodržovat návod výrobce. Doporučujeme Vám, abyste si takový prostředek před použitím nejprve vyzkoušeli na méně viditelné ploše nábytku.

V žádném případě nesmí být použity pro ošetření bílých, nebo světlých ploch barevné čističe nebo politury a jiné přípravky obsahující olej. Použití olejových politur, oživovacích olejů a jiných přípravků obsahujících oleje nedoporučujeme ani na nábytek lakovaný matným lakem, neboť dojde k jeho nerovnoměrnému vyleštění.

Rovněž nesmí být použity prostředky obsahující abraziva.

 

Návod k ošetřování foliových dvířek a umělých povrchů

Povrch kuchyňských dvířek s umělým povrchem doporučujeme omývat pouze navlhčeným jemným hadříkem nebo hubkou ve vlažné vodě.

Nesmí se používat hrubé hadříky, tvrdé a hrubé kartáče a žínky, a další čisticí nástroje s ostrými nebo drsnými povrchy, které mají za následek porušení povrchu, nebo vzniku škrábanců. Dále není doporučeno při čištění vyvíjet přílišný tlak na povrch. Nesmí se používat jakékoliv leštidla, rozpouštědla a vosky, nedodržení má za následek poškození až rozpuštění fólie. Důležité je nevyvíjet na povrch dvířek nadměrnou teplotu nad 80°C, především od varných konvic, otevírání pečící trouby při chodu apod., což má za následek smrštění fólie.

 

Návod k ošetřování kamenné dýhy

Na kamennou dýhu je zakázáno používat agresivní mycí prostředky (Savo, Cif). Dýha se pouze otírá mírně navlhčeným hadrem. V případě nerovnoměrného povrchu (např. typ Negro) musí otírání být prováděno velmi opatrně, aby nedošlo k odloupnutí některých vrstev.

Kamenná dýha je impregnována po nalepení. Impregnace se provádí vždy po 1-2 letech. Používá se speciální přípravek Sono MNP 704 nebo lze objednat impregnaci přímo na stránkách výrobce

Rozpoznání potřeby impregnace: když kamenná dýha začne sát vodu - téměř ihned po přejetí vlhkým hadříkem vlhkost zmizí.

Návod k ošetřování pracovních desek

 

HPL – vysokotlaký laminát

Povrch pracovní plochy doporučujeme omývat pouze navlhčeným jemným hadříkem nebo hubkou ve vlažné vodě.

Nepoužívejte drátěnou hubku ani jiné ostré předměty.

Po vyčištění pracovní desky i po každém použití vyčistěte desku zcela dosucha. Pracovní plochu nepoužívejte jako plochu pro krájení nebo odstavnou plochu pro horké hrnce a pánve.

Dále veškeré spotřebiče vydávající teplo, jako toustovače, grily apod. nepokládejte přímo na pracovní plochu. Pro tyto činnosti použijte vždy krájecí podložku, nebo podložky pod hrnce a spotřebiče, až už ze dřeva či plastu.

 

TECHNISTONE a přírodní kámen

Čištění je totožné jako u HPL desek. Záruka na dodané desky je za předpokladu pravidelné údržby a voskování.

 

CORIAN a desky z umělých materiálů

Návod k použití a údržbě je vydáván samostatně ke každé pracovní desce.

 

Instalace

Spoje na připojení vody, odpadu a plynu je nutno pravidelně kontrolovat.

Návod na ošetřování nábytkového osvětlení

 

Prvky osvětlení nábytku je třeba chránit před vlhkostí a nevystavovat jeho části mechanickému namáhání. Záruka se nevztahuje na spotřební materiál jako žárovky, či světelné trubice osvětlení.

Kování

 

Na nábytek je používáno kování značky BLUM a Hettich, zásuvky METABOX a TANDENBOX, výklopy AVENTOS HK, HF, HS a HL. Ostatní kování je používání jiných dodavatelů. Jelikož je kování na nábytku nejvíce namáhanou částí, je nutné mu věnovat zvýšenou pozornost, jako nesymetricky nepřetěžovat dveře, zásuvky apod. Dle potřeby je nutno kování po určité době seřídit a pravidelně jej kontrolovat.

Návod k ošetřování nerezových výrobků

 

Výrobky z nerezové oceli AISI 304 v matné nebo lesklé povrchové úpravě nejsou náročné na údržbu. Postačí jejich pravidelné otření vlhkým hadrem z měkkého materiálu, namočeným nejlépe ve vlažné vodě se saponátem. Po otření vlhkým hadrem je potřeba ještě celý povrch otřít suchou utěrkou, nejlépe z mikrovlákna. Toto ošetření je potřeba provádět v pravidelném intervalu cca 14 dnů (záleží na prašnosti a míře znečistění prostředí).

V případě, že dojde ke znečistění povrchu, např. při dolévání tekutého mýdla, je potřeba toto znečistění IHNED odstranit, a to postupem popsaným zde výše. Silné znečistění může mít za následek vytvoření špinavé korodující vrstvy, která může po určité době způsobit i u nerez materiálů povrchovou korozi.

V žádném případě není možné používání abrazivních čisticích prostředků, kyselin apod., které by mohly nenávratně poškodit povrch výrobků.

Návod k používání a údržbě sedací soupravy

 

Údržba koženého povrchu

Kůže je odolným, vysoce kvalitním potahem, jehož estetické kvality se zlepšují s časem používání. Vzhledem k její pružnosti a schopnosti přizpůsobovat se tělesné teplotě člověka, máte v zimě příjemný pocit tepla, a v létě vás naopak ochladí. Kůže jsou vybírány přímo na místě svého původu a proces vyčinění provádí renomovaná společnost. Povrch každé kůže ukazuje své přirozené známky odhalujíc její původ: jizvy, škrábance, vrásky, kousnutí hmyzu, žilky, líc a také rozdíly v barevnosti. Po nějakém čase se mohou na sedací soupravě vytvořit záhyby či dvojité přehyby, a to díky přirozené elasticitě takto „jedinečné kůže“. Na kůži se vztahuje dvouletá záruka na její trhání či vytvoření trhlin (po uplynutí prvého roku od data nákupu se záruka vztahuje pouze na materiál nutný k opravě sedací soupravy, avšak nikoliv na náklady na práci).

 

Chráněná kůže

Tato jemná a odolná kůže je potažena tenkým filmem, který chrání její povrch proti nečistotám a stopám času, aniž by jí ubíral na kráse.

 

Čištění chráněné kůže

Sedací soupravu stírejte pravidelně jemným, suchým a čistým hadříkem. Potřebujete-li odstranit skvrny po nápojích, kávě, čaji, mléku, čokoládě, oleji, mastnotě, make-upu a kosmetice, vysajte rychle povrch hadříkem či sacím papírem. Poté navlhčete čistý hadřík vodou či pH neutrálním mýdlem a jemně třete skvrnu z vnější části dovnitř, aniž by nasákl povrch kůže. Nepoužívejte na vysoušení fén na vlasy a nevystavujte kůži slunečnímu svitu.

POZOR! Používejte výhradně vodu a pH neutrální mýdlo, ostatní látky mohou vážně poškodit kůži způsobením prasklin.

Upozornění 

Umístěte sedací soupravu alespoň 50cm od topného tělesa (radiátoru či topení). Vystavení slunečnímu svitu nebo silnému vnitřnímu osvětlení způsobuje ochabnutí barvy.

Každá kůže použitá na sedací soupravu je jedinečná. Přestože si koupíte novou sedací soupravu, která má stejný potah jako vaše předchozí, můžete pozorovat určité drobné rozdíly způsobené výše zmíněným.

 

Přírodní kůže

Tato jemně sametová kůže je zpracována bez toho, aniž by se změnila její původní charakteristika. Rozdíly lícních stran, žilky, odchylky barev nebo jakékoliv jiné znaky svědčí pouze o její autenticitě a kvalitě takové kůže.

 

Čištění přírodní kůže

Sedací soupravu stírejte pravidelně jemným, suchým a čistým hadříkem.

K odstranění suchých skvrn používejte kartáček s jemnými štětinami. Tímto kartáčkem lehce přejděte po nečistém povrchu

K odstranění skvrn od nápojů, kávy, čaje, mléka, marmelády použijte hladký bílý hadřík či sací papír, kterým povrch vysajte. Poté navlhčete čistý hadřík vodou či pH neutrálním mýdlem a jemně třete skvrnu z vnější části dovnitř, aniž by nasákl povrch kůže. Okamžitě vysušte čistým hadříkem. Nevystavujte slunci, nesušte vysoušečem na vlasy.

K odstranění mastných skvrn jako je olej, kečup, majonéza, čokoláda apod. použijte sací papír. Při vysoušení příliš netlačte na povrch, abyste zabránili proniknutí nečistoty do pórů kůže. Navlhčete čistý hadřík do zředěného pH neutrálního mýdla a jemně třete skvrnu z vnější části dovnitř. Okamžitě vysušte čistým hadříkem za použití čisté vody a nebarevného pH neutrálního mýdla.

Upozornění

  • Umístěte sedací soupravu alespoň 50cm od topného tělesa (radiátoru či topení)
  • Vystavení slunečnímu svitu nebo silnému vnitřnímu osvětlení způsobuje ochabnutí barvy.
  • Každá kůže použitá na sedací soupravu je jedinečná. Přestože si koupíte novou sedací soupravu, která má stejný potah jako vaše předchozí, můžete pozorovat určité drobné rozdíly způsobené výše zmíněným.

 

Mikrovlákno

Jedná se o inovativní a moderní potah, který je příjemný na dotyk a je snadno udržovatelný. Je vyráběno za pomoci voděodolné látky, která poskytuje molekulární ochranu vláknům a zajišťuje jejich odolnost vůči mastným skvrnám a tekutinám.

 

Alcantara

Jedná se o prvotřídní, elegantní a praktické mikrovlákno, jehož kvalita a jemnost – tak charakteristická pro semišové kůže – se snoubí s jeho neodmyslitelnými vlastnostmi, ke kterým patří odolnost a velmi snadná údržba.

 

Čištění a péče o mikrovlákno a Alcantaru:

Chcete-li zachovat původní charakteristiku, používejte kartáček s jemnými štětinami. Je velmi snadné odstranit skvrny z Alcantary. Následujte tyto jednoduché instrukce:

Alkohol a lihoviny
použijte vodu a pH neutrální mýdlo, poté vysajte povrch roztokem (10-20%) denaturovaného alkoholu.

Nápoje a víno
vysajte povrch roztokem vody a octu (50:50), následně použijte vodu a pH neutrální mýdlo

Plnicí pero
vysušte povrch pomocí perchlórethylénu

Pivo
vysušte povrch denaturovaným alkoholem (3%) smíchaným s teplou vodou o teplotě max. 40°

Káva, čaj a mléko
použijte vodu a pH neutrální mýdlo; pokud skvrna i přesto nezmizí, vysušte povrch roztokem čpavku (10%)

Čokoláda, sladkosti
použijte teplou vodu (max. 40°) nebo roztok čpavku (10%)

Kosmetika
obecně lze použít vodu a pH neutrální mýdlo; pokud skvrna nezmizí, použijte perchlórethylén nebo zředěný čpavek (5%); nepoužívejte acetony nebo jiná rozpouštědla

Tráva a zelenina
vysajte povrch teplou vodou (max. 40°) a použijte vodu a pH neutrální mýdlo

Žvýkačka
vysušte povrch pomocí perchlórethylénu

Inkoust
odstraňte co nejvíce inkoustu pomocí savého papíru, setřete povrch denaturovaným alkoholem (20%), použijte vodu a pH neutrální mýdlo; někdy může přijít vhod také citrónová šťáva; pokud skvrna přetrvá, obraťte se na specializovanou čistírnu

Krém na boty
vysušte povrch pomocí perchlórethylénu

Marmeláda, sirup, pomerančový džus
použijte teplou vodu (max. 40°); pokud problém přetrvá, použijte perchlórethylén

Olej, mastnota
suché čistění

 

Látka

MB vybírá pro vás nejlepší látky tak, aby byly odolné proti natržení a světlu a mohly vám sloužit po dlouhou dobu jako kvalitní potah. Podle typu látky naše potahy vyžadují dva rozdílné způsoby čistění:

  • Suché čistění
  • Umytí

Suché čištění musí být prováděno odpovídajícími organickými saponáty. Suché čistění odnímatelných potahů zahrnuje vlastní čištění, opláchnutí a vysušení; po opláchnutí vyžehlete potah v souladu s návodem na štítku. Pro potahy, které mohou být čištěny suchou cestou, je nezbytné povrch vysušit jemným, čistým a bezbarvým hadříkem nebo savým papírem. Mastné skvrny lze odstranit jemným vysoušením povrchu savým papírem a případným suchým čištěním za použití perchlórethylénu.

Upozornění

  • Pro suché čištění kontaktujte specializovanou čistírnu.
  • Před suchým čištěním vyzkoušejte saponát na kousku látky, který není vidět.

Umytí odnímatelných potahů zahrnuje vlastní čištění, opláchnutí a vysušení; po opláchnutí vyžehlete potah v souladu s návodem na štítku. Doporučuje se čistit tento druh potahu pravidelně, a to kartáčkem s jemnými štětinami. Špinavé skvrny a nečistoty musejí být odstraněny jemným třením povrchu ve směru z vnější strany dovnitř. Pokud způsob čistění vyžaduje použití rozpouštědla, nalijte jej na hadřík nikoliv přímo na skvrnu a poté jemně rozetřete po znečištěném povrchu.

  • Vždy zkontrolujte maximální povolenou teplotu pro umytí, která je vyznačena na štítku sedací soupravy.
  • Vyzkoušejte prostředek na kousku látky, který není vidět. Vyhnete se tím poškození potahu.

 

Čištění látky:

Lihoviny
vysajte povrch jemným bílým hadříkem nebo savým papírem; pokud skvrny nezmizí, omyjte ji nebarevnou pH neutrální mýdlovou pěnou; pak odstraňte skvrnu použitím denaturovaného alkoholu zředěného (15%) s vodou; potom okamžitě vysušte mokré místo vlasovým vysoušečem, a to foukáním z vnější strany dovnitř znečištěného místa.

Nápoje, víno
vysajte povrch jemným bílým hadříkem nebo savým papírem; pokud skvrna nezmizí, použijte ocet s vodou v poměru 50:50; omyjte pouze nebarevnou pH neutrální mýdlovou pěnou; nakonec setřete zbytek pěny navlhčeným hadříkem a ihned vysušte vlasovým vysoušečem, a to foukáním z vnější strany dovnitř znečistěného místa.

Máslo, marmeláda, čokoláda, hořčice, kečup, ovocný džus, káva, čaj
vysajte povrch jemným bílým hadříkem nebo savým papírem a odstraňte skvrnu; pokud skvrna nezmizí, omyjte ji pouze nebarevnou pH neutrální mýdlovou pěnou; nakonec setřete zbytek pěny navlhčeným hadříkem a ihned vysušte vlasovým vysoušečem, a to foukáním z vnější strany dovnitř znečištěného místa.

Návod na údržbu a běžné používání potahové látky

 

Upozornění: Před každým čištěním nejdříve proveďte zkoušku na skrytých místech, abyste měli jistotu, že potahový materiál nepouští barvu, a že ho použitý čistící prostředek nepoškodí.

Návod na údržbu a běžné používání POTAHOVÉ LÁTKY

Při volbě čistících prostředků by mely být použity pouze pH-neutrální prostředky.

Pro efektivní odstraňování skvrn resp. čištění, je důležité, aby se provedlo úplné vymytí čistícího prostředku (tenzidu), protože jejich zbytky vedou k rychlejšímu opětovnému zašpinění.

Důkladné a celoplošné čištění doporučujeme přenechat specializované firmě.

Základní údržba

• Pravidelná údržba čalouněných výrobku spočívá v odstraňování povrchového prachu a drobných nečistot výhradně vysavačem o nízkém nebo středním výkonu, opatřeným nástavcem na čalouněné materiály. U vysavače nepoužívat vysoký sací výkon nebo klepač, hrozí poškození.

• Pokud na textilním potahu sedací soupravy vznikne místní znečištění (skvrna), bezodkladně skvrnu odstraňte. Tekutiny nejprve odsajte přikládáním čistých bílých hadříků nebo papírových utěrek. K odstranění zaschlých skvrn použijte tupý plochý předmět např. kraj ocelové lžičky. Nedojde-li k odstranění zaschlé nečistoty, místo mírné navlhčete a postup opakujte. Většinu ulpívajících nečistot lze odstranit pomocí jemné savé houby, nebo bílé čisté bavlněné tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálního mýdla. Nečistotu stírejte jemným tlakem krouživými pohyby, tahy směřujícími od okraje ke středu skvrny, abyste zabránili jejímu zvětšování.

• Textilii dočišťujte vodou tak, aby po zaschnutí nevznikly viditelné okraje čištění. Zbylou tekutinu odsajte přikládáním čistých bílých hadříků nebo papírových utěrek a po úplném zaschnutí jemné překartáčujte potahovou látku jemným kartáčem ve směru vlasu. Dbejte na to, aby vlhké čištění probíhalo na povrchu a nedošlo k promáčení textilie. Nakonec celou plochu vysajte vysavačem.

• V případě silnějšího znečištění použijte čistící prostředek nebo suchou pěnu na čalounění a koberce.

• 1x ročně doporučujeme nechat vyčistit celé čalounění odbornou firmou s použitím neutrálního detergentu. Četnost však vždy záleží na vašem způsobu používání výrobku.

Upozornění

• Pravidelnou údržbou čalounění výrazně prodloužíte životnost potahového materiálu.

• K čištění nikdy nepoužívejte násilné metody a prostředky. Nepoužívejte ostré předměty, kartáče, brusné papíry, nevhodné pomůcky a nástroje, které by mohly výrobek nevratně poškodit.

• Nepoužívejte prostředky obsahující benzin, trichloretylen či jiná rozpouštědla. Hrozí nevratné poškození textilie i vnitřních vrstev čalounění.

• Po čištění látky čistícími roztoky, nechte čalounění před opětovným použitím důkladně vyschnout.

• Nenechávejte na textilii působit drsné předměty např. nýty džínů, tvrdé švy nebo drápky domácích zvířat.

• Zabraňte vystavení nábytku přímému slunečnímu světlu. Doporučuje se používání závěsu, žaluzií, markýz apod. Přestože dnešní výrobky mají vysokou odolnost vůči světlu, neexistuje potahový materiál, který by dlouhodobě odolal slunečnímu záření a nezměnil původní barevnost.

• Pokud čalouněné výrobky mají oboustranné polštáře, doporučuje se jejich pravidelné otáčení, aby docházelo k jejich rovnoměrnému opotřebování. U opěradlových polštářů, kde se používá měkká výplň, je nutné pravidelné naklepávání, čímž se předejde tvarové deformaci.

• U textilií s vyšším vlasem se muže v průběhu casu a zatěžování měnit lesk, toto je způsobeno ulehnutím vlasu a nijak to neovlivňuje užitnou hodnotu.

• Před použitím čistících prostředků doporučujeme působení prostředku nejprve vyzkoušet na méně viditelném místě.

Návod k používání a údržbě skla

 

Čiré sklo – float

Tento typ skla je možné udržovat běžnými prostředky určenými pro ošetření skla. Čisticí prostředek se nanese přímo na plochu skla a čistou, suchou textilií, například „švédskou“ utěrkou se vyleští do sucha.

V žádném případě se nesmí použít čisticí prostředky obsahující abraziva jako například Cif, už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození plochy skla.

 

Satináto

Tato skla doporučujeme umývat pouze čistou, teplou vodou. V případě většího znečištění lze použít malé množství přípravku na mytí nádobí jako například Jar – ideálně kapka na vlhkou „švédskou“ utěrku, ovšem tak aby voda minimálně pěnila.

Sklo je potřeba vždy umýt v celé ploše a to i v případě, že je zašpiněno pouze lokálně.

Sklo se umývá pouze minimálním množstvím vody (vlhkým hadříkem) tak, aby nevznikaly mokré mapy. Na mytí skla je nutno použít čistou textilii. Sklo se umývá zlehka krouživými pohyby. Po umytí se sklo nechá přirozenou cestou vyschnout.

V žádném případě se nesmí na satinovanou stranu skla používat přípravky na mytí skla. V opačném případě dojde k nenávratné ztrátě povrchových vlastností leptaného skla. Rovněž tak se nesmí v žádném případě na obě plochy skla, jak na hladkou stranu, tak na stranu satinovanou použít jakékoli prostředky obsahující abraziva. Už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození plochy skla. Hladkou stranu skla lze umývat běžnými přípravky na mytí skel.

 

Kalené sklo s motivy

Povrch Grafoskla se chová stejně jako jakékoli běžné sklo. To znamená, že je možné jej ošetřit běžnými prostředky určenými pro čištění skla. 

V žádném případě se nesmí použít čisticí prostředky obsahující abraziva, už po jejich první aplikaci dojde k neopravitelnému poškození plochy skla.

Maximální tepelná odolnost Grafoskla je 120 °C, proto vždy dbejte na to, aby tento materiál nepřišel do styku s vyšší teplotou. Zejména v kuchyních u plynových varných desek hrozí neopravitelné poškození. Tady v žádném případě nesmí dojít k přímému kontaktu plamene se sklem. Rovněž je nepřípustné, aby Grafosklo a zejména hrany tohoto materiálu přišli do kontaktu s prostředky, které obsahují rozpouštědla na bázi acetonu, toluenu apod. a dále prostředky obsahující jakékoli kyseliny včetně sanitárních silikových tmelů. V případě, že dojde ke kontaktu těchto materiálů a laminační vrstvy Grafoskla dojde k delaminaci, která se v první fázi projeví „mapami“ ve skle. Toto poškození je neopravitelné.

Sjednat schůzku

Sjednejte si schůzku s designérem.

Ozveme se zpět.

Ukažte, že nejste robot, vyberte číslo osm
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
rychlý kontakt

Napiště nám.

o svém projektu.

Ukažte, že nejste robot, vyberte číslo čtyři
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
rychlý kontakt
Používáme Cookies
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. V případě, že s tímto nesouhlasíte, můžete povolit jen tu část sbírání dat, se kterou souhlasíte.
Nastavení cookies
Soubory cookies byly navrženy tak, aby byly spolehlivým mechanismem, pomocí kterého si webové stránky zapamatují informace nebo zaznamenají aktivitu uživatele při prohlížení. Používáme je, abychom zajistili spolehlivost a bezpečnost našich stránek, sledovali jejich výkonnost a zprostředkovali personalizovaný nákupní zážitek a cílenou reklamu. Jejich povolením nám pomůžete v jejich vylepšování a efektivnějšímu nastavení služeb.
Tyto cookies jsou vyžadovány pro správnou funkčnost našich webových stránek a v našem systému je nelze vypnout.

Dotčené služby:
_GRECAPTCHA - Cookies pro ochranu proti spamu
PHPSESSID, user_pref, last-product-category, collapse-filter - Systémové Cookies
Tyto cookies jsou určené pro analýzu výkonu webu a pomáhají nám zlepšovat služby a obsah který vám nabízí.

Dotčené služby:
Google Analytics
HotJar
Tyto cookies jsou určené pro cílenou reklamu na nemovitosti, které by Vás mohli v budoucnu zajímat. Tyto marketingové soubory cookie budou použity pouze s vaším souhlasem.

Dotčené služby:
Google Ads
Seznam.cz
Facebook